Artykuły

X5-6020MOLYKOTE® X5-6020 GREASE
Biały smar litowy o dużej nośności i niskim współczynniku tarcia do tworzyw sztucznych na bazie wysoko rafinowanego oleju mineralnego zawierający stałe środki smarne i stworzony do pracy w trudnych warunkach na niskie do średnich prędkości. Może być stosowany w kombinacjach materiałowych: tworzywo-tworzywo, metal-metal i plastik-metal. Smar DowCorning X5 6020 nie zawiera silikonu, co zmniejsza możliwość wystąpienia problemów na stykach elektrycznych. Produkt stosowany głównie do smarowania łożysk ślizgowych w rejestratorach audio i wideo, odtwarzaczach DVD i CD-ROM ach, napędach, dyskach, elementów przesuwnych, przekładni urządzeń sprzętu biurowego oraz aparatach fotograficznych. Ponadto z powodzeniem stosowany do smarowania plastikowych przekładni zamkniętych oraz tworzyw sztucznych, wzmocnionych włóknem szklanym lub wzmocnionych włóknem węglowym. Smar często stosowany jest do wnętrz samochodów, urządzeń elektrycznych i sprzętu precyzyjnego. Główne zalety produktu DowCorning X5 6020 to; możliwość smarowania i pokrywania powierzchni które są wilgotne lub mokre, uniemożliwienie powstania zjawiska stick-slip, wysoka nośność, kompatybilność z wieloma elastomerami i tworzywami (zapobiega deformacjom i pękaniu elementów plastikowych i gumowych), możliwość pracy w warunkach silnego zapylenia, doskonałe właściwości przeciw zużyciowe co pozwala często na jednokrotne smarowanie przez cały okres eksploatacji sprzętu oraz odporność na wysoką temperaturę.
Sposób nanoszenia smaru jest typowy dla smarów o takiej konsystencji: oczyść powierzchnię smarowaną i nanosić na czystą powierzchnię smar pędzlem, szpachelką, ręcznym lub automatycznym dozownikiem. Smaru nie mieszać z innymi środkami smarnymi. Może być używany w centralnych systemach smarowania. Ponieważ istnieje wiele rodzajów tworzyw sztucznych, przed ostatecznym smarowaniem należy przeprowadzić próbę kompatybilności smaru z materiałem do smarowania.

 

Podstawowe dane produktu Molykote X5-6020

Norma

Treść

Jednostka

wynik

 

Kolor

 

biały

 

Temperatura pracy

°C

-30 Do 150

JIS K 2220

Penetracja

mm/10

315

 

Klasa NLGI

 

1do2

 

Lepkość oleju bazowego w 40 ° C

mm2/S

80

ISO 2811

Gęstość w temperaturze 20 ° C

g / cm3

0,96

JIS K 2220

Temperatura kroplenia

°C

190

JIS K 2220

Wydzielanie oleju (24 godz., 100 ° C) Bleed

%

4

JIS K 2220

Odparowanie (22 h, 100 ° C))

%

0,7

JIS K 2220

Stopień korozji na płytce miedzianej)

 

1a

ASTM D 2266

Nośność Ball EP, 1200 ob/min/392 N/75 ° C / 1 h

mm

0,50

 

Zgodność z tworzyw sztucznych (Test styropian w temperaturze 60 ° C przez 24 godziny)

 

Brak zmian

JIS: Japanese Industrial Standard. koszyk
ASTM: Amerykańskie Towarzystwo ds. Badań i Materiałów

Opakowania produktu 1 kg, 5 kg, 16 kg
Trwałość i magazynowanie Przy przechowywaniu produktu w zamkniętych oryginalnie opakowaniach i chłodnym miejscu okres trwałości wynosi 36 miesięcy od daty produkcji.


UWAGA: Produkt pod nazwą Molykote X5-6020 dostępny jest głównie na rynku azjatyckim w Europie znany jest pod nazwą PG-602. Różnice jakie występują między tymi produktami nie są istotne dla ich właściwości dlatego należy przyjąć że są to produkty kompatybilne.

Tagi: smar do plastików z włóknem węglowym, smar do kamery video, smar do aparatu fotograficznego, smar do fotokopiarki, PLASTISLIP PG 602, smar do modeli latających, smar do modeli pływających, smar do modeli samochodowych, smar do obiektywu, smar dla modelarzy,
Produkty o podobnych właściwościach; Asonic GHY 72,795A NYOGEL, Kilopoise, Damping Grease, Tamiya 53175 GreaseFriction, 362HB Rheaolube, LabelleLubes


DMC Firewall is a Joomla Security extension!