Artykuły

Molykote® G-4500nsflogo-publichealth

Biały uniwersalny syntetyczny (PAO) o szerokim zakresie temperatur smar z atestem do żywności dla długotrwałego smarowania węzłów o dużym obciążeniu i średnich i dużych prędkościach. Skład smaru to; olej bazowy polyalphaolefine, zagęszczacz aluminium komplex oraz nieścieralne dodatki (wypełniacze) - smary stałe (wzmocniony politetrafluoroetylenem PTFE). Jest to typowy bardzo powszechny w całym świecie smar dla przemysłu spożywczego (tolerancja NSF H1) do długoterminowego smarowania montażu i konserwacji; Produkt DC G 4500 łączy w sobie zalety szerokiej kompatybilności z różnymi materiałami (metal/metal, metal/guma, guma, plastik, elastomer) oraz o szerokim zakresie temperatur pracy. Z tego tytułu przykłady zastosowań są bardzo szerokie i mają ścisły związek z szeroką kompatybilnością z wieloma materiałami. Mogą być stosowane w urządzeniach, które są związane z przetwarzaniem produktów spożywczych, w tym miksery, silniki, przenośniki, urządzenia chłodnicze, maszyny pakujące, i wielu innych dziedzin przemysłu spożywczego i innych branż, w których pożądane jest, aby użyć białego dobrego smaru. Producenci sprzętu do przetwarzania mięsa i produktów mięsnych, przemysł mączny, alkoholowy, zakłady przetwórcze, a także w innych dziedzinach (np. maszyny do obróbki drobiu, warzyw i mięsa), w przemyśle spożywczym, w których jednym z najważniejszych kryteriów jest jakość produktu końcowego. W montażu i konserwacji kranów i zamków do piwa z powodzeniem używa się smaru Molykote G-4500, który łączy w sobie korzyści płynące z szerokiego zakresu temperatur i szerokiej kompatybilności z różnymi materiałami. Ze względu na wysoką wytrzymałość na prędkość (ponad 300 000 obr/min), odporność na mycie wodą i detergenty co jest bardzo ważne w tej technologii i dobrej przyczepność do metalu, do par ciernych metal / metal i metal / tworzywo sztuczne smar doskonale sprawdza się w taśmociągach chłodni średniego mrożenia.
Uszczelki, gumy, plastiki urządzenia pneumatyczne różnych branż można z powodzeniem smarować DC G4500. Molykote G-4500 posiada wysoką przyczepność do metali, gum, tworzyw sztucznych i nie traci swoich właściwości w warunkach wysokiej wilgotności. Bardzo dobrze sprawdza się do smarowania elektrozaworów, rozdzielaczy i węzłów pneumatycznych. Inne aplikacje smarne dla tego produktu to łożyska, prowadnice, śruby, maszyny i przekładnie pracujące w zapylonym środowisku - maszyny do obróbki drewna, kruszywa, sprzęt drukarski itp. oraz smarowanie wszystkich typów wałów, prowadnic, łańcuchów napędowych, zawiasów, sprężyn i innych elementów ruchomych. Smar Molykote DC G-4500 jest bardzo skuteczny w smarowaniu łańcucha przenośnika zarówno w przemyśle spożywczym jak i pozostałych gałęziach wytwórczych. Skutecznie chroni łańcuch przed korozją, wilgocią i eliminuje hałas. Wynotowane w ostatnich latach praktyczne zastosowania smaru Molykote G-4500 odnoszą się do przyrządów pomiarowych i optycznych, urządzeń biurowych, sprzętu fotograficznego. Molykote G-4500 skutecznie smaruje wałki obrotowe i przesuwne, obrotowe tuleje, pręty, szpilki, mechanizmy krzywkowe, prowadnice ślizgowe, węzły przełącznika prądu, śruby napędowe, przekładnie przesuwne, kliny i inne części maszyn. W zakładach piwowarskich poza licznymi podstawowymi punktami smarnymi stosowany do smarowania agregatów sprężarkowych na linii rozlewu piwa w rozlewni wina stosowany zaś do uszczelnienia tłoka siłowników w automatycznych rozlewniach natomiast w przemyśle drzewnym do smarowania prowadnicy obróbki drewna.
Sposób użycia: jest typowy dla smaru stałego; oczyść powierzchnię którą będziemy smarować. Smarować pędzlem, szpachlą, pistoletem z tuby lub automatycznym urządzeniem do smarowania.


Podstawowe dane Molykote G-4500

Norma

Treść

Jednostka

wynik

 

kolor

 

BIAŁY

 

Temperatura pracy

° C

-40 Do 150

ASTM D2265

Temperatura kroplenia

° C

> 270

Din 51 818

Klasa konsystencji NLGI

 

2

ASTM D 217

Penetracja w 25 º C

mm/10

265-295

ASTM D445

Lepkość oleju bazowego w 40 ° C

mm²/s

100

ASTM D445

Lepkość oleju bazowego w 100 ° C

mm²/s

14,4

ISO 2811

Gęstość w temperaturze 25 ° C

g / cm 3

0,84

FD 791-32/2

Strat odparowywania (24 h, 100 ° C),

%

0,4

FD 791-32/2

Oddzielenie oleju (24 g, 100 ° C)

%

3,1

ASTM D4693

Niskotemperaturowy moment przy -40 º C

Nm

0,9

ASTM D2266

NośnośćFour-ball wear, 40kg, 1200rpm

mm

0,5

ASTM D2596

Four-ball EP, obciążenie spoiny, minimum

N

> 3.100

ASTM D2509

TIMKENtest, OK obciążenie

kg

> 18

 

Współczynnik prędkośc(mm) x (rpm), szacowany

mm/min

325.000

ASTM: Amerykańskie Stowarzyszenie Badań i Materiałów.koszyk
ISO: Międzynarodowa Organizacja Normalizacyjna.
DIN: Deutsche Industrie Norm
Opakowanie produktu · 400 ml (spray), 400 g, 5 kg, 25 kg

okres trwałości 60 miesięcy od daty produkcji

Atesty i normy; Tolerancja Food: Kategoria Kod NSF (H1 - materiały z przypadkowego kontaktu z żywnością; H2 - materiał nie w kontakcie z żywnością) - H1
Tolerancja jedzenie: zgodność z FDA 21 CFR (dla materiałów do incydentalnego kontaktu z żywnością) - FDA 21 CFR 178.3570

Tagi; biały smar  syntetyczny, smar ogólnego stosowania z atestem spożywczym, smar z atestem NSF, smar do czopów obrotowych, smar do krzywek, smar do prowadnic, smar do śrub napędowych, smar do kół zębatych, smar do wałów wpustowych, smar spożywczy do plastiku, smar spożywczy do gumy, smar H-1.

Produkty o podobnych własnościach; Molykote G-052, NEVASTANE SFG Grease, 271 Synthetic Grease Food Grade, X-Treme Synthetic Food Grade Grease, Synthetic Grease, Food Grade, SUPER LUBE, Loctite ViperLube High Performance Synthetic Grease, No-Tox Food, Ultra-Performance White FDA Grease, Mobil SHC Polyrex, Huskey LUBE-O-SEAL, FILLMORE AL, GERALYN, OKS 472.

DMC Firewall is a Joomla Security extension!